Zalogowany jako: .   Wyloguj się
Strona 1 z 5  

Wiązanie krawata - 5 najbardziej praktycznych węzłów

Zobacz artykuły na temat:dodatkiporadymoda męskamoda damska
Wiązanie krawata od dziś będzie proste! Oto 5 najbardziej praktycznych węzłów, które możesz wypróbować na swoim krawacie. Poprowadzimy cię krok po kroku przez każdy typ wiązania. Szybko i skutecznie. Czy wiesz, że węzeł Windsor wymyślił podobno król Edward VIII? Zobacz, co jeszcze ciekawego można się dowiedzieć o wiązaniach krawata.

wiązanie krawata

fot. Fotolia

Wiązanie krawata - Windsor

Przyjęło się, że węzeł typu Windsor, inaczej zwany pełnym Windsorem lub podwójnym Windsorem, wymyślił książę Windsoru, król Edward VIII. Wiązanie typu Windsor tworzy szeroki, symetryczny trójkątny węzeł. Książę faktycznie nosił taki szeroki węzeł, ale tak naprawdę używał wiązania "w czwórkę" na grubym krawacie. Węzeł Windsor naśladuje styl wiązania krawata księcia Windsoru. Można więc powiedzieć, że książę był trendsetterem nowinek w modzie męskiej i wylansował nowy look.Węzeł Windsor nadaje się na wszelkie uroczyste okazje i najlepiej pasuje do kołnierzyków z szeroko rozstawionymi skrzydełkami oraz do tych mocno wyciętych. Jego zaletą jest optyczne skrócenie zbyt długiej szyi (zwłaszcza w połączeniu z szerokim krawatem) oraz korzystny wygląd przy mocnym podbródku.

Zobacz:  Jak zawiązać Windsor krok po kroku?

Windsor


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Jak wybrać sokowirówkę?

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 13
dodano: 08:55 2016-03-23 przez: ~gość (88.135.*.*)
Wiązanie krawata na ponad 20 sposobów można znaleźć na stronie krawatek.pl. Bardzo ciekawe węzły na każdą okazję.
dodano: 21:35 2015-12-01 przez: ~gość (93.105.*.*)
żarty sobie robicie,pajace...
dodano: 14:27 2015-11-03 przez: ~dsfsd (185.75.*.*)
fdsfsdf
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter